Alkohol a hezké tělo nejdou dohromady

Dle statistik mají obyvatelé České republiky k alkoholu velice pozitivní vztah. Sem tam si přihneme skoro všichni. Někdo více někdo méně. Pokud člověk nic nepřehání, alkohol není životu nebezpečný. Pokud však chcete dosáhnout hezkého těla, zapomeňte na alkohol i v minimálním množství.

Navíc pokud jdete na párty, ponocujete a popíjíte alkohol, jen těžko budete druhý den hledat energii na to, abyste si došli na trénink. I přesto je však důležité tak jednou dvakrát do roka vypustit trochu páry a trochu si povyrazit. Samotný Arnold si dával do svého proteinového koktejlu trochu rumu.

Stagnace

Požívání alkoholu navíc přináší i stagnaci v pokroku. Pokud v týdnu tvrdě makáte a o víkendu se opijete do němoty, pak nemůžete čekat, že týdenní snaha bude zúročena. Pokud v týdnu zvedáte železo a o víkendu půllitry, pak nemůžete čekat žádné zlepšení.

Pivo po tréninku

Stejná problematika platí i pro další drogy, jako je například marihuana, která se často mixuje s alkoholem a která způsobuje v podstatě totožné jevy jako samotný alkohol, ovšem v ještě větším rozsahu. Neznamená to však, že si nemůžete během týdne dát jedno či dvě piva. Pití se vám však nesmí nikdy zvrhnout. Vyhýbejte se ponocování v klubech a hospodách. Myslete na to, že tělo odstraňuje alkohol několik desítek hodin. A pokud vás zajímá otázka piva ihned po tréninku, tak i tady vás zklameme. Pivo je sice skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, ale po tréninku byste si jej rozhodně dávat neměli.

Komentáře