Připravte si vlastní müsli tyčinku

Müsli tyčinka je věc, kterou jsme v životě ochutnali snad všichni. Co se zdravé výživy týče, tento druh pokrmu není zrovna ideální, nicméně skutečně kvalitní tyčinku si můžeme připravit i doma.

Není tyčinka jako tyčinka

V sortimentu obchodů můžeme nalézt celou řadu müsli tyčinek, v nejrůznějších cenových relacích. Ty nejlevnější jsou sice dobré jako svačina, rozhodně však nejsou těmi nejzdravějšími, protože je do nich přidán vysoký obsah cukru. Můžete tedy investovat do dražších tyčinek, které jsou však k dostání spíše ve fitness centrech a specializovaných prodejnách. Ceny však bývají velmi vysoké. A to je důvod, proč vyzkoušet výrobu müsli tyčinky doma.

Doma a chutně

Upečení své vlastní tyčinky není nic složitého. Výhodou je, že si můžete přesně namíchat svou oblíbenou chuť a i velikost tyčinky o přesných výživových hodnotách. Ingrediencí je sice trochu více, ale samotný postup je jednoduchý. V podstatě vše smícháte dohromady a upečete na pečícím papíru.

Ingredience:

1/2 šálku celozrnné mouky
1/2 šálku hladké mouky
1 lžička prášku na pečení
1/2 lžičky mleté skořice
1/2 šálku ovesných vloček
1/2 šálky nakrájeného sušeného ovoce (meruňky, švestky,
jablka, hrušky)
40g slunečnicových semínek (loupaných)
1/2 šálku oleje
2 vejce lehce rozšlehané
100g Proteinový přípravek
400ml Jablečný džus
2 vejce lehce rozšlehané

 

Výrobní postup:

Na 5 minut namočte vločky, aby změkli. Na plech si připravte pečící papír. Do vloček nalijte jablečný džus, vejce, mouku a proteinový přípravek. Přidejte zvolené sušené ovoce a semínka, vše pečlivě promíchejte a dochuťte cukrem a solí. Směs by neměla být ani příliš tekutá, ani tuhá.

Směs vylijte na připravený plech, a nechte péct na 200 stupňů kolem 15-20 minut, tak aby se směs příliš nevysušila, ale zároveň byla dostatečně ztuhlá. Směs poté nakrájejte na zhruba 12 tyčinek. 1 tyčinka obsahuje cca 590 kj.

Hodnoty ve 100 gramech jsou:

Sacharidy: 15g
Bílkoviny: 10g
Tuky: 5g
Vláknina: 5g

Komentáře