Ženy a doplňky stravy

Jsou doplňky stravy vhodné i pro ženy? Nebo se jedná pouze o čistě pánskou dominantu? Pojďme si na tyto otázky pokusit odpovědět.

Bez rozdílu

Bulk powders fintess photo-shoot – http://www.scottmillerphotography.co.uk/ – http://www.scottmillercommercialphotography.co.uk/

Pokud potkáte ženu v posilovně, povětšinou nebude jejím cílem nabrání svalové hmoty, ale spíše redukce podkožního tuku. Ovšem tyto dvě věci jdou striktně ruku v ruce a proto není při redukčním tréninku mezi jídelníčkem ženy a muže příliš mnoho rozdílů. I pro ženy je důležité nabírat svalový objem, který se následně stará o spotřebu energie z tukových zásob pro svou funkčnost.

Doplňky i pro vás

Doplňky výživy jsou tak pro ženy důležité a to při jakékoliv pohybové aktivitě. V kolektivních i vytrvalostních sportech, tam všude své uplatnění najdou. V kulturistice je výživa 80% veškerého úspěchu. Sportovní výživa dokáže mnoho věcí ulehčit a hlavně dokáže velice efektivně zrychlit váš progres a to jak v budování lepších křivek, tak také v otázce redukce podkožního tuku.

Doplňky stravy

Doplňky dokáží efektivně nahradit některá jídla během dne, takže nám ušetří čas. Používání sportovní výživy se však nesmí zvrhnout v rámci naší pohodlnosti, kdy budeme pouze konzumovat doplňky stravy. Pevná strava je pro nás nezbytná a to především díky celému komplexu zdraví prospěšných látek, které nám poskytuje.

Stimulanty

Nesmíme zapomínat také na to, že doplňky stravy obsahují celou řadu stimulantů, které nejsou zdraví nikterak škodlivé, ale podporují růst svalstva pozitivní cestou. Vždy se jedná o čistě přírodní látky, které jsou získávány z potravin. Například aminokyseliny či bílkoviny.

Nic zakázaného

Mnoho lidí se na sportovní výživu kouká jako na něco zakázaného podobného steroidům. To je ovšem velice nešťastné, protože doplňky stravy jsou naprosto legální a mnohdy se jedná o vitamíny, které rozhodně zakázané nejsou a nevnímáme je nikterak negativně. Pokud se tedy doplňků stravy bojíte, již nemusíte a rozhodně je začněte používat.

 

Komentáře